30 Maj
2016
Opublikowano w: Zakupy
przez    Brak komentarzy

Metody na dostarczenie sobie i swojej rodzinie niezbędnych witamin

Metody na dostarczenie sobie i swojej rodzinie niezbędnych witamin

Witaminy, to związki chemiczne, których zadaniem jest odżywianie naszego organizmu i dostarczanie mu niezbędnych wartości odżywczych, bez których poprawne funkcjonowanie jest zwyczajnie niemożliwe. Ich głównymi źródłami są przeróżne warzywa i owoce, ale również ryby, jaja, mięso, mleko i jego przetwory. Jednakże, w nieustannym pędzie i pośpiechu, który jest integralną częścią dwudziestego pierwszego wieku, czasem ciężko jest w pełni zadbać o to jakie ilości witamin przyjmujemy do naszego organizmu.

Istnieją jednak sposoby na zatroszczenie się o to aby ani nam ani naszej rodzinie nie brakowało żadnych związków, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Pierwszym i z pewnością jednym z popularniejszych rozwiązań są witaminy i różnorakie suplementy, zawarte w różnego rodzaju tabletkach, proszkach i kapsułkach. Jednakże, jak podkreślają eksperci i lekarze, być może nie jest to najlepszy wybór, ponieważ zawarte w takich środkach witaminy, nie są pochodzenia naturalnego, a ponadto często nie przyswajają się one do naszego organizmu tak dobrze jak takie, które znajdziemy w owocach i surowych warzywach.

No tak, ale będąc dziesięć godzin w pracy praktycznie niemożliwe jest jedzenie odpowiedniej ilości witamin, gdyż po prostu nie ma na to czasu. Z tego też świetnym nabytkiem dla ludzi zapracowanych jest wyciskarka do soku, dzięki której będziemy mogli własnoręcznie wytwarzać świeże soki owocowe, warzywne i owocowo warzywne. W takiej sytuacji, za pewnik można uznać, że w takim soku, czy musie nie znajdują się żadne składniki chemiczne, ani szkodliwe dla naszego organizmu. Co więcej niezwykle łatwe jest zabranie takiego soku ze sobą do pracy, czy szkoły, ponieważ wystarczy posiadać zamykany kubek i naszą dzienną porcję witamin możemy przewieźć nawet na koniec świata. Inną zaletą samodzielnego wyciskania soku jest to, że możemy dowolnie dopasowywać jego komponenty pod własne uwarunkowania smakowe i zdrowotne, gdyż tylko od nas zależy co wrzucimy do wspaniałego sprzętu, jakim niewątpliwie jest wyciskarka do soku.

Więc, co o tym myślisz? Zostaw komentarz