19 Mar
2014
Opublikowano w: Przyprawy
przez    Brak komentarzy

Jak przyprawić mięso na grilla

Jak przyprawić mięso na grilla

Grill to ostatnimi czasy typowo letnia atrakcja. Często zbieramy się ze znajomymi, aby móc wieczorem posiedzieć przy rozżarzonym grillu i zjeść coś dobrego. Planować zawsze można, ale te dania nie zawsze wychodzą najlepiej. Być może brakuje im specjalnych przypraw. Dlatego też warto stosować przyprawy Kotanyi do grilla. To one nadają całego smaku.

Jak przygotować mięso

Kiedy mówimy o przyprawach do grilla, zapewne mamy na myśli przede wszystkim przyprawianie mięsa. Poza tym przecież właśnie ono się podaje podczas danej, ogrodowej imprezy. Nie wszyscy potrafią odpowiednio je przyprawić, przez co niestety nie smakuje najlepiej. Zdarza się nawet, że sam wygląd tego mięsa nie wygląda apetycznie. Ponieważ dziś jest bardzo duży wybór przypraw, również tych do grilla, warto wybrać się do sklepu, aby coś wybrać dla siebie. Następnie należy przygotowane mięso pokrojone już na przykład karkówkę, odpowiednio obtoczyć w danej przyprawie. Ona zwykle zawiera już konkretną mieszankę różnych przypraw, przez co nie trzeba solić ani pieprzyć, wystarczy po prostu posypać daną przyprawą.

grillowany-kurczak

Mięso z wtartą przyprawą należy odstawić najlepiej do lodówki na kilka godzin. Wówczas tworzy się w pewnym sensie marynata, która doskonale przenika w mięso nadając mu smak i kolor. Tak przygotowane mięso po kilku godzinach można już układać na ruszcie.Niektórzy popełniają podstawowy błąd, ponieważ przyprawiają mięso tak, jak to zwykle robią do obiadu. A wówczas używają zupełnie innych przypraw, przez co na takim ruszcie smakuje inaczej, a już na pewno nie tak dobrze jak powinno. Po to są przyprawy nazywane do grilla, żeby ich w tym celu używać. Jak wiadomo podczas takiego gotowania tworzy się dym. On też wnosi do mięsa specyficzny smak. Dlatego łączenie go z nieodpowiednimi przyprawami, po prostu wszystko psuje. Jeżeli już ktoś liczy na smaczne przekąski z grilla, musi przede wszystkim zadbać o właściwe przyprawy i przyprawienie danego mięsa czy jeszcze innych potraw, które też mogą być przygotowywane w ten sposób.

Więc, co o tym myślisz? Zostaw komentarz