28 Lis
2015
Opublikowano w: Ciekawostki
przez    Brak komentarzy

Wino jako eksportowy wyrób regionalny

Wino jako eksportowy wyrób regionalny

Wino poprawia zdrowie, podtrzymuje kontakty międzyludzkie i pozwala cieszyć się życiem. Wiedzieli o tym wszędzie tam, gdzie od zawsze produkowano wino, a wiedzę też o tym w innych miejscach, do których wino trafia. Tak też jest w Polsce, bo w naszym kraju jest coraz większa dostępność najlepszego wina od dobrych producentów.

Coraz więcej Polaków przekonuje się, że warto pić szlachetny trunek jakim jest wino. Całe szczęście, aby zaspokoić przekonania polskich miłośników wina znaleźli się odpowiedni importerzy, którzy dbają o to, aby do Polski trafiały najróżniejsze zestawy win. Jednym słowem Polacy zaczęli pić wino, bo zaczęli dbać o swoje podniebienia o otworzyli się na inną kulturę picia i biesiadowania, czyli taką w stylu śródziemnomorskim.

Snobizm na wino

Jednak, co można zauważyć wiele osób kupuje wino i co gorsza pije wino, bo jest to dobrze widziane w towarzystwie. Takie osoby mają swoje drogie zestawy win, ale nie wiedzą jaka jest między nimi różnica i właściwie skąd te wina są i czym się wyróżniają.

Takie podejście jest barbarzyńskie i pokazuje brak szacunku do wina, bo jest ono trunkiem, który nie może wskazywać na jakiekolwiek sztuczności i sztuczki w kreowaniu siebie. Wino to szczerość i prawda wśród przyjaciół, a nie zblazowanie i snobizm.

Gruszka i czekolada

Przy winie nikt nie musi udawać czegokolwiek. Jeśli ktoś nie lubi wina o woni czarnego pieprzu czy zestaw-win-13gorzkiej czekolady, to niech go nie pije. Jeśli ktoś nie ma ochoty doszukiwać się woni i zapachu gruszki w lokalnej odmianie wina z Piemontu, to nie musi tego robić. Jeśli ktoś nie lubi wytrawnego wina z Langwedocji, to nich pije słodkie, pigwowe wino a Armenii.

Miłośnicy win

Ludzie praktycznie na całym świecie wysoko cenią wino. Szczególnie robią to ci, którzy nie mają dostępu do własnych win i muszą wina importować.

Zresztą nietrudno zazdrościć mieszkańcom Toskanii, Prowansji, Szampanii, bo ci wina mają pod dostatkiem, mają swoje zestawy win i mogą o nim myśleć jak o najlepszym wyrobie regionalnym, które zna cały świat.

 

Więc, co o tym myślisz? Zostaw komentarz